Eerste stap voor toekomstige nieuwe stadsbuurt aan Houtdok

Aan het Houtdok, op de plek waar Bar Bricolage is gevestigd, komt er in de toekomst een volledig nieuwe buurt. Samen met Jan De Nul gaan we nu op zoek naar een studiebureau voor de inrichting van de site. Op donderdag 22 mei is er een eerste infomoment voor de buurt.

13/05/2025

Het nieuwe stadsdeel komt ten noorden van het Houtdok. De site is 23.000 vierkante meter groot en grenst aan de spoorlijn, de Chinastraat en de Kajuitstraat. Er komt een mix van woningen en appartementen, inclusief sociale woningen en budgethuurwoningen. Er is ook ruimte voor studentenwoningen, kantoren, winkels, horecazaken en buurtvoorzieningen. Tot slot komt er een plein en een doorgang voor fietsers en voetgangers.

De realisatie van het bouwproject ligt nog een eind in de toekomst, dus zomerbar Bar Bricolage kan nog enkele jaren verder. Toch wordt nu een eerste concrete stap gezet. Samen met Jan De Nul gaan we op zoek naar een studiebureau om te bekijken hoe de site best ingericht wordt. Als alles vlot verloopt, kan de verkavelingsvergunning in de loop van 2026 aangevraagd worden. Lees hier meer over de oproep.

Op donderdag 22 mei van 16 tot 20 uur is er een eerste infomoment voor de buurt, in buurthuis Roer, Roerstraat 5. Je maakt er kennis met het projectteam en kan je vragen stellen.

Zicht op de Oude Dokken
Oude Dokken , foto © Stijn Bollaert 2019

Net zoals het naastgelegen Kapitein Zeppospark maakt het bouwproject aan het Houtdok deel uit van stadsvernieuwingsproject De Oude Dokken. Waar vroeger havenindustrie was, verrijst een gloednieuw stadsdeel met ruimte voor wonen, groen, werken, recreatie en ontmoeting.